Opis pozicije

Ovde možete videti detaljan opis pozicije.

Pozicija: Stručni saradnik za poreze
Sektor: Sektor računovodstva
Lokacija: Beograd
Ističe: 20.01.2017

SEKTOR RAČUNOVODSTVA

ODELJENJE POREZA

Mesto rada Beograd

Stručni saradnik za poreze - 1 izvršilac na neodređeno vreme

Opis posla: Prijavljuje, obračunava i plaća porez na imovinu, porez na prenos apsolutnih prava, takse na isticanje firme, učestvuje pri izradi poreskog bilansa, pri obračunu PDV, blagovremeno izmiruje poreske obaveze, vodi poreske evidencije i usaglašava stanja sa poreskim upravama:

  • Obračunava porez na imovinu na bazi samooporezivanja za Banku, dostavlja poreske prijave i plaća porez na imovinu, vrši odgovarajuća knjiženja, vodi evidenciju i usaglašava stanja sa lokalnim samoupravama;
  • Dostavlja poreske prijave i vodi centralizovanu evidenciju o porezu na prenos apsolutnih prava nekretnina, usaglašava stanja sa poreskim upravama;
  • Plaća taksu na isticanje firme na osnovu rešenja na teritoriji Beograda, vrši odgovarajuća knjiženja, vrši prijavu i odjavu na osnovu dobijene dokumentacije, vodi evidenciju i usaglašava stanja sa poreskim upravama;
  • Plaća i vrši kontrolu knjiženja taksi na isticanje firme i ostalih lokalnih dažbina preuzetih filijala;
  • Učestvuje u kompletiranju dokumentacije i podataka za evidenciju određenih pozicija PB;
  • Učestvuje u određivanju poreskih indikatora za porez na dodatu vrednost, u vršenju obračuna, vrši  plaćanje PDV, porez po odbitku na autorska prava, na usluge nerezidenata, vrši odgovarajuća knjiženja u analitičkoj evidenciji i kontrolu slaganja sa  glavnom knjigom;
  • Identifikuje, evidentira i dostavlja podatke o eventualnim događajima operativnog rizika u Odeljenju poreza kroz Serenity aplikaciju;
  • Vrši plaćanja poreza po odbitku na prihode od kapitala građana, na autorska prava, na usluge nerezidenata i druga plaćanja poreza u nadležnosti odeljenja;
  • Učestvuje u radu prilikom internih i eksternih kontrola;

Uslovi za obavljanje posla:

  • SSS(IV)/VŠS(VI), ekonomskog usmerenja;
  • Minimum 2 godine radnog iskustva na istim ili sličnim poslovima;
  • Poznavanje rada na računaru;
  • Poslovnost, motivisanost i timski rad, orijentisanost cilju.

Pravo na učešće u konkursu imaju zaposleni koji su u radnom odnosu na neodređeno vreme u Komercijalnoj banci.

Konkurs je otvoren od 09.01. do 20.01.2017. godine.

Neblagovremeno podnete prijave neće se uzimati u obzir.

Napominjemo da će Komisija kontaktirati samo kandidate koji uđu u uži izbor.

Dodatne informacije možete dobiti pozivom na brojeve telefona:  011/ 3080 309, 3080 351, 3080 323